Dobry kryminał wciąż w cenie

ksiazki-kryminalne

Pomimo, że w dobie telewizji i Internetu mówi się o spadku czytelnictwa, biblioteki na szczęście nie świecą pustkami. Wystarczy wejść do jakiejkolwiek księgarni, aby zobaczyć osoby w różnym wieku, przeglądające najnowsze propozycje literackie. Półki są pełne zarówno nowości, jak i klasyki literatury, a także wszelkiego rodzaju poradników.

Jednym z najchętniej czytanych gatunków są książki kryminalne (link). Nazwiska, takie jak Agata Christie czy Harlan Coben z pewnością nie są obce żadnemu czytelnikowi tego rodzaju powieści. W ostatnich latach popularne natomiast stały się książki kryminalne skandynawskich autorów, takich jak Stieg Larsson, Jo Nesbø czy Henning Mankell.

Po powieści kryminalne sięgają czytelnicy w różnym wieku. Wciągająca, trzymająca w napięciu fabuła i zaskakujące zwroty akcji  to główne cechy dobrej książki kryminalnej. Nie jest łatwo napisać kryminał tak, aby nie powielać wątków, które już wielokrotnie przewijały się w innych powieściach i są dość oczywiste. Niektórym twórcom wciąż się ta sztuka udaje, dzięki czemu zyskują rzesze wiernych czytelników na całym świecie. Książki najlepszych autorów są tłumaczone na wiele języków. Dzięki takim twórcom ludzie wciąż chętnie sięgają po literaturę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *